Sosyal Medya Görsel Boyutları Kılavuzu (2022)

Sosyal Medya Görsel Boyutları Kılavuzu (2022)

Sosyal medya platformlarında, profil resmi, kapak fotoğrafı ve gönderi için görsel seçerken, olması gerektiği ölçüde ve kalite standardında görsel belirlemek son derece önemlidir. İster kişisel hesaplar için olsun, isterseniz de marka hesapları, kurumsal ya da tematik hesaplar için, sosyal medya görsel boyutlarını istenen şekilde ayarlamadığınızda, takipçilerinize kötü bir imaj sunabilirsiniz.

Bu durumla karşılaşmamak için Instagram, Facebook, Twitter gibi platformlar başta olmak üzere sosyal medya görsel boyutları kılavuzu üzerinden, bu mecralardaki tüm görsellerin boyutlarını öğrenmeniz önemlidir.

Bir içerik paylaşırken, profil fotoğrafı ya da kapak fotoğrafı belirlerken tam çözünürlük ile bir görsel seçmek için, 2021 sosyal medya görsel boyutları kılavuzunu hazırladık.

Facebook görsel boyutları 2021

Popüler sosyal ağlar içinde yer alan Facebook’ta görsel boyutları, tüm markaların ve kişisel kullanıcıların bilmesi gereken bir önemli bilgidir. Facebook görsel boyutları, profilinizi istenen ölçüde kaliteli bir şekilde sunmak için ihtiyacınız olan bir seçenektir.

Facebook’ta profil fotoğrafı ebatı 180×180 piksel olmalıdır. Kapak fotoğraflarında ise 820×312 piksel en iyi sonucu verir.

Twitter görsel boyutları 2021

Twitter için görsel boyutu araştırıyorsanız, popüler sosyal ağın profil fotoğrafı için ideal ebatı 400×400 pikseldir. Bununla birlikte aynı oranı koruyup daha büyük bir fotoğraf da kullanabilirsiniz. Twitter kapak fotoğrafları boyutu ise 1500×500 pikseldir.

Instagram görsel boyutları 2021

Instagram, en popüler sosyal ağlardan biri olarak, görsel boyutlarına en çok dikkat edilmesi gereken adreslerden biri. Instagram’da profil fotoğrafının boyutu 110×110 pikseldir. Instagram hikayesi paylaşırken boyut 1080×1530 piksel olacaktır. 

Youtube görsel boyutları 2021

Youtube 2021 görsel boyutlarında kanal fotoğraflarında istenen boyut 800×800 pikseldir yani 1-1 oranı koruyarak daha büyük bir görsel de kullanabilirsiniz. Bununla birlikte Youtube videoları için küçük fotoğraf kullanmak isterseniz 1280×720 boyutunu kullanabilirsiniz.

Linkedin görsel boyutları 2021

İş odaklı sosyal ağ LinkedIn’de görsel boyutları, profesyonel kimliğinizi sergilerken son derece önemlidir. LinkedIn’de kişisel hesaplarda profil fotoğrafı 400×400 piksel olmalıdır. Bunun dışında bir dosyanın boyutu en fazla 10 MB olabilir. 

Instagram, Youtube ve Twitter başta olmak üzere Tiktok gibi platformlarda takipçi, beğeni ve izlenme satın almak için en uygun fiyatlı sosyal medya hizmet satış sitesi Trmedya paketlerine göz atın. Cosmos Medya